Manouri

Pershkrimi

Manouri – djathe tipik grek i pergatitur nga hirra, qumeshti dhe krem qumështi i deles dhe dhisë. Ka nje shije dhe arome te vecantë, vjen paksa i ëmbël dhe i butë.

Kombinohet perfekt i pjekur dhe i shoqeruar me recel.